FL Home
A.net/FL
DyeStatFL.com
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Edgewater Invitational
The Future Runs Now
September 6th 2013 Florida, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Attendees
Videos
Records
Info/Results
Videos
Upload Video
RSS Feed
Folders
2013 - (11 videos)
Misc Videos
11
All
11
Coach Hickey Edgewater Invitational post race - Edgewater Invitational 2013
Sep 8th 2013, 6:30pm
Race Footage Boys /Girls Combined - Edgewater Invitational 2013
Sep 7th 2013, 3:11am
Adair Lyden Lake Nona 1st - Edgewater Invitational 2013
Sep 7th 2013, 3:11am
Jean D'Haiti 7th officially - Edgewater Invitational 2013
Sep 7th 2013, 3:11am
Kaley Schmick Cypress Creek 2nd - Edgewater Invitational 2013
Sep 7th 2013, 3:11am
Coach Halliday FPC-FACA Chairman - Edgewater Invitational 2013
Sep 7th 2013, 3:11am
«
1
»
Featured
0
Search
Race Footage Boys /Girls Combined - Edgewater Invitational 2013
Published by
DyeStatFL.com
Sep 7th 2013, 3:11am
Comments
Edgewater Invitational
- Sep 6, 2013
FL, US
Timing/Results by:
Elite Timing And Event Management, Inc. - Orl
Mens 5k
Bib#
Name
Yr
School
Time
Pace
Pts
1
Araiza, Rogelio
M
Liberty
17:26.00
2
Arroyo, christian
M
Colonial
17:27.30
1
3
Ortiz, Joel
M
Colonial
17:27.70
2
4
Lawrence, Adam
M
Dr Phillips
17:34.00
3
5
Thrailkill, Joe
M
Edgewater
17:37.40
4
6
Peralta, Jean Carlos
M
Lake Nona
17:40.80
5
7
D'Haiti, Jean
M
Dr Phillips
17:44.50
6
8
Decker, Kyle
M
Colonial
17:49.90
7
9
DiMauro, Thomas
M
Dr Phillips
17:50.30
8
10
Canty, Mark
M
Dr Phillips
17:57.40
9
11
Garrett, Ashton
M
Flagler Palm Coa
17:57.70
10
12
Diniro, Tyler
M
Flagler Palm Coa
17:59.10
11
13
Peck, Markell
M
Flagler Palm Coa
18:06.50
12
14
Roa, Brandon
M
Flagler Palm Coa
18:08.60
13
15
Loredo, Jose
M
Harmony
18:17.70
14
16
riegelmayer, zachary
M
Colonial
18:21.20
15
17
Jacob, Gilbert
M
Harmony
18:28.60
16
18
hurd, anthony
M
Colonial
18:29.20
17
19
Loyack, Andrew
M
Lake Nona
18:29.60
18
20
Ferriera, Harvey
M
St Cloud
18:33.30
19
21
Wynn, Kadeem
M
Flagler Palm Coa
18:38.60
20
22
Sabogal, Cesar
M
Bishop Moore
18:39.30
21
23
Acosta, Harold
M
Bishop Moore
18:41.60
22
24
Gruner, Caleb
M
Eustis
18:42.00
23
25
Rojas, Anthony
M
Dr Phillips
18:43.60
24
26
Sawyer, Colin
M
Bishop Moore
18:50.80
25
27
Chmielarski, Andrew
M
Bishop Moore
18:53.80
26
28
Corcoran, Patrick
M
Orange City Univ
18:54.20
27
29
Sanchez, Diego
M
Celebration
18:56.10
28
30
Peralta, Sebastian
M
Lake Nona
18:56.60
29
31
Hanshaw, Matt
M
The Villages
18:59.40
30
32
Sanchez, Edward
M
The Villages
19:04.40
31
33
Chavez, Hunter
M
Mt Dora
19:07.60
32
34
Bridges, Bennett
M
Edgewater
19:08.40
33
35
Huff, Canyon
M
Harmony
19:08.40
34
36
Cordero IV, Luis R.
M
Flagler Palm Coa
19:09.50
35
37
Rogers, Chase
M
Flagler Palm Coa
19:11.80
36
38
Lopez, Yevier
M
Lake Nona
19:14.20
37
39
McNutt, Jarrett
M
St Cloud
19:16.30
38
40
Fox, Kyle
M
The Villages
19:16.60
39
41
Stoffer, Jacob
M
The Villages
19:17.70
40
42
Alvarado, Jose
M
Gateway
19:29.60
41
43
Nkuitabong, Clinton
M
Oak Ridge
19:33.20
42
44
Rubenstein, Devon
M
St Cloud
19:33.80
43
45
Corinealdi, Justin
M
Celebration
19:38.40
44
46
Ruiz, Ronald
M
Lake Nona
19:41.40
45
47
Reeves, Corey
M
Orange City Univ
19:43.20
46
48
Mitchell, Ronnell
M
Dr Phillips
19:46.00
47
49
Miller, Austin
M
Harmony
19:47.80
48
50
Ling, Jonathan
M
Flagler Palm Coa
19:48.10
51
smith, tanner
M
Lake Minneola
19:52.90
49
52
Mapes, Matthey
M
St Cloud
19:55.10
50
53
Clapp, Matthew
M
Dr Phillips
19:58.30
51
54
Davis, Joseph
M
Bishop Moore
20:00.10
52
55
Duroseau, Jefferson
M
Oak Ridge
20:01.90
53
56
Layton, John
M
Wekiva
20:04.00
54
57
Pena, Jorge de la
M
Cypress Creek
20:05.50
55
58
Epstein, Chris
M
Orange City Univ
20:05.50
56
59
Saylers, Zane
M
Colonial
20:06.20
57
60
Martinez-Cuevas, Mario
M
Flagler Palm Coa
20:11.00
61
D'Haiti, Edwin
M
Dr Phillips
20:11.10
62
Glass, Malik
M
Oak Ridge
20:12.40
58
63
Rodriguez, Daniel
M
Gateway
20:14.20
59
64
Tolan, Jacob
M
Bishop Moore
20:17.50
60
65
Attaway, Stephen
M
The Villages
20:22.70
61
66
Merine, Matthew
M
Edgewater
20:23.00
62
67
Evers, Chase
M
Bishop Moore
20:24.20
63
68
Rodriguez, Christopher
M
St Cloud
20:25.20
64
69
Bausch, Justin
M
Cypress Creek
20:27.10
65
70
Scott, Daniel
M
Mt Dora
20:28.40
66
71
Sabogal, Ernesto
M
Bishop Moore
20:29.30
72
Woodbury, Kamron
M
Wekiva
20:32.10
67
73
carillo, michael
M
Colonial
20:33.00
68
74
Charleston, Frantz
M
Dr Phillips
20:33.70
75
Ali, Rashaad
M
Ocoee
20:34.50
69
76
Merriman, Matt
M
Dr Phillips
20:39.40
77
Rodriguez, Robert
M
Gateway
20:40.70
70
78
Rudinsky, Jordan
M
The Villages
20:41.00
71
79
Connell, Blake
M
St Cloud
20:41.30
72
80
Guzman, Josh
M
Bishop Moore
20:43.90
81
Tipton, Mark
M
Dr Phillips
20:44.70
82
Zaman, Nafees
M
Gateway
20:45.90
73
83
Hand, Barrett
M
Mt Dora
20:48.20
74
84
Duong, Steven
M
Dr Phillips
20:49.40
85
Colarusso, Joseph
M
Lake Nona
20:51.40
75
86
Rosa, Christian
M
Celebration
20:54.20
76
87
Maccraw, Austin
M
Lake Minneola
20:55.40
77
88
Hernandez, Eddie
M
Flagler Palm Coa
20:55.60
89
Williams, Josh
M
Flagler Palm Coa
20:55.80
90
Mitchell, Peter
M
Windermere Prep
20:56.10
91
Thompson, Ryan
M
Orange City Univ
20:58.20
78
92
Metellus, Chang
M
Edgewater
20:59.60
79
93
Martinez, Angel
M
Colonial
20:59.80
94
Cruz, Bryan
M
Lake Nona
21:01.20
80
95
Yaccarino, Thomas
M
Mt Dora
21:01.20
81
96
Queen, Travis
M
Wekiva
21:01.60
82
97
Hutchingson, Brian
M
Lake Nona
21:02.50
98
Skelton, Dionicio
M
Ocoee
21:06.10
83
99
Vineiguerra, Anthony
M
Orange City Univ
21:09.30
84
100
Prium, Cole
M
Ocoee
21:10.10
85
101
Bruner, Austin
M
Celebration
21:12.50
86
102
Bott, Andrew
M
Orangewood Chris
21:13.20
87
103
Butner, Kieth
M
St Cloud
21:16.50
88
104
Hammond, Scot
M
Flagler Palm Coa
21:18.00
105
Lindquist, Travis
M
Orange City Univ
21:18.40
89
106
Vaughn, Kyler
M
Edgewater
21:21.80
90
107
Beesely, Jeremy
M
Harmony
21:24.10
91
108
McGann, Conor
M
The Villages
21:25.20
92
109
Brown, Jacob
M
Orange City Univ
21:26.70
93
110
Juste, Jean
M
Cypress Creek
21:27.10
94
111
Hawkins, Hunter
M
Flagler Palm Coa
21:27.40
112
Flake, Ethnan
M
Out-of-Door Acad
21:29.90
95
113
Ore, Hayden
M
Flagler Palm Coa
21:33.20
114
Gomez, Javier
M
Cypress Creek
21:34.30
96
115
Wright, Josiah
M
Flagler Palm Coa
21:36.90
116
Lopez, Brad
M
Harmony
21:40.90
97
117
Thompson, Tyler
M
Orange City Univ
21:43.00
118
Celiscar, Kenley
M
South Lake (Grov
21:45.70
98
119
Centi, Alex
M
Flagler Palm Coa
21:47.40
120
Tebo, Christan
M
Orange City Univ
21:47.90
121
Appleby, Timothy
M
Mt Dora
21:49.40
99
122
Izquierdo, Mario
M
St Cloud
21:50.30
123
Vinas, Justin
M
Cypress Creek
21:52.60
100
124
Voitel, Richard
M
Orange City Univ
21:56.90
125
Weems, Bryan
M
Mt Dora
21:57.10
101
126
Brooks, Tanner
M
Eustis
22:03.20
102
127
Sandoval, David
M
St Cloud
22:04.40
128
DeLaRosa, Orlando
M
Mt Dora
22:05.20
103
129
Pierre, Markendy
M
Oak Ridge
22:05.40
104
130
Barnes, Isaiah
M
Oak Ridge
22:08.20
105
131
Rivera, Ricardo
M
Oak Ridge
22:09.10
106
132
Shell, Trevor
M
Eustis
22:09.70
107
133
Loney, Jaquan
M
Gateway
22:10.20
108
134
Johnson, Brad
M
Gateway
22:11.50
109
135
Campbell, Arnaldo
M
Gateway
22:13.60
110
136
Long, Ethan
M
Lake Minneola
22:14.60
111
137
Gardner, Anthony
M
Wekiva
22:23.80
112
138
Bradshaw, Christopher
M
Dr Phillips
22:25.10
139
Seegers, Tyler
M
Celebration
22:26.30
113
140
Lowe, Archer
M
Lake Nona
22:27.50
141
Horzen, John
M
Cypress Creek
22:30.00
114
142
Blaney, Kona
M
South Lake (Grov
22:31.80
115
143
Stagg, Hunter
M
Lake Minneola
22:32.20
116
144
Adams, Brandon
M
Orangewood Chris
22:36.20
117
145
Finell, Christian
M
Orangewood Chris
22:37.20
118
146
Roche, John
M
Bishop Moore
22:38.80
147
Graham, Riley
M
The Villages
22:38.90
148
Ross, Joseph
M
St Cloud
22:39.10
149
Frank, Patrick
M
St Cloud
22:39.30
150
Allen, Johnathan
M
Orangewood Chris
22:41.50
119
151
Vaughn, Andy
M
Orangewood Chris
22:41.50
120
152
Kanya, Arnittar
M
Orange City Univ
22:44.10
153
Smith, Jon Paul
M
Foundation Chris
22:45.20
121
154
Charles, Calebe
M
Oak Ridge
22:48.40
122
155
Barulic, Alex
M
Foundation Chris
22:51.60
123
156
O'Malley, Robert (Shea
M
Bishop Moore
22:52.40
157
Vasquez, Miguel
M
Gateway
22:59.00
158
Hames, Zach
M
Orange City Univ
22:59.60
159
Glinton, Anthony
M
Lake Minneola
23:03.70
124
160
Schuler, Jagger
M
Foundation
23:03.80
161
Hubbard, Tommy
M
Out-of-Door Acad
23:04.10
125
162
Croy, Kenneth
M
South Lake (Grov
23:06.20
126
163
Boughton, Christopher
M
Mt Dora
23:07.50
164
Frank, Colten
M
St Cloud
23:09.30
165
Carter, Austin
M
Orange City Univ
23:15.60
166
Ribaudo, Andrew
M
Orange City Univ
23:20.20
167
Roberts, Thomas
M
Lake Minneola
23:21.50
127
168
Holbrook, David
M
Lake Minneola
23:26.60
128
169
Pintos, Juan
M
Edgewater
23:26.60
129
170
Carnes, Ryan
M
Orange City Univ
23:26.70
171
Saylors, Kyle
M
Edgewater
23:28.00
130
172
Hays, David
M
Ocoee
23:33.60
131
173
Rosario, Jandy
M
Oak Ridge
23:35.20
174
Hill, Spencer
M
Bishop Moore
23:36.30
175
Sozio, Trevor
M
Orange City Univ
23:39.10
176
Hidock, Aaron
M
Lake Minneola
23:40.70
177
Jackson, Rodney
M
Edgewater
23:47.50
178
Watkins, Mark
M
Orange City Univ
23:49.40
179
Newton, Anthony
M
The Villages
23:49.70
180
Hurtado, Leo
M
Orange City Univ
23:52.00
181
Washington, Wayne
M
Edgewater
23:54.70
182
Steele, Kameron
M
Ocoee
23:56.70
132
183
Libby, Drake
M
Gateway
23:57.60
184
Asuncion, John
M
Wekiva
24:01.20
133
185
Silba, Shawn
M
Lake Minneola
24:03.70
186
Robb, Albert
M
Ocoee
24:04.00
134
187
Santana, Ruben
M
Ocoee
24:04.90
135
188
Ubbink, Alex
M
South Lake (Grov
24:09.10
136
189
Barner, Darius
M
Oak Ridge
24:11.30
190
Hernandez, Alejandro
M
Lake Minneola
24:11.40
191
Barry, Ryan
M
Celebration
24:15.40
137
192
Grove, Chad
M
Lake Nona
24:17.80
193
Rodriguez, Lucas
M
Gateway
24:21.70
194
Johnson, Mathew
M
Orangewood Chris
24:22.80
138
195
LeBar, Michael
M
Ocoee
24:25.50
196
Mehta, Akash
M
Cypress Creek
24:27.20
139
197
Luarte, Henry
M
Gateway
24:30.60
198
Turner, Garrett
M
Eustis
24:33.60
140
199
Rivera, John
M
Orange City Univ
24:42.50
200
Range, Grayson
M
Foundation
24:43.00
201
O'Kane, Kevin
M
Bishop Moore
24:43.60
202
Chaperon, Carl
M
Lake Nona
24:48.40
203
Middleton, Julian
M
Dr Phillips
24:54.50
204
Gibson, Eugene
M
Ocoee
24:56.40
205
Tucker, Austin
M
Lake Minneola
24:57.10
206
Harwell, Will
M
Out-of-Door Acad
24:59.30
141
207
Jestes, Kyle
M
Flagler Palm Coa
25:08.30
208
Heslin, Jonah
M
Lake Minneola
25:22.00
209
Smith, Dalton
M
Flagler Palm Coa
25:26.80
210
Perez, Salavador
M
South Lake (Grov
25:27.90
142
211
Nachtsheim, Louis
M
Ocoee
25:28.30
212
Hargrave, Keenan
M
Seabreeze
25:31.10
213
Wood, Jordan
M
Mt Dora
25:32.30
214
Agresta, Thomas
M
Lake Nona
25:32.30
215
Castillo, Piero
M
Cypress Creek
25:37.30
216
Madison, Alex
M
South Lake (Grov
25:41.10
143
217
Moes, Cole
M
Edgewater
25:46.60
218
Rolston, Coby
M
Orange City Univ
25:53.30
219
Dillingham, Dustin
M
Orange City Univ
25:54.90
220
Hanke, Jordan
M
Lake Nona
25:55.50
221
Bryan, Tyler
M
Eustis
26:11.60
144
222
Thompson, Brandon
M
Eustis
26:17.50
145
223
Han, Bam
M
Out-of-Door Acad
26:37.00
146
224
Maxwell, Zachary
M
Ocoee
26:37.80
225
Steidley, Will
M
Gateway
26:44.30
226
Schantz, Elijah
M
Out-of-Door Acad
27:04.80
147
227
Martinez, Kendro
M
Gateway
27:16.40
228
Wells, Zach
M
Out-of-Door Acad
27:18.30
148
229
Folkes, Ricky
M
Wekiva
27:25.60
149
230
Lopez, Ignacio
M
Cypress Creek
27:30.40
231
Moree, Carson
M
Flagler Palm Coa
27:32.60
232
Acevevo, Daniel
M
Orange City Univ
27:39.40
233
Eckart, Christopher
M
Out-of-Door Acad
27:58.80
150
234
Larocco, Austin
M
Flagler Palm Coa
28:09.50
235
Palavino, Kenji
M
Cypress Creek
28:17.90
236
Dulkoski, Zach
M
Foundation Chris
28:20.00
151
237
Promsurin, Phil
M
South Lake (Grov
28:26.40
152
238
Lutfi, Mohammed
M
Edgewater
29:01.90
239
Kaczeowicz, Walter
M
The Villages
29:14.90
240
Eidson, Cal
M
Orangewood Chris
30:02.50
153
241
Romano, Matteo
M
Out-of-Door Acad
30:05.70
242
Cyr, Sean
M
Mt Dora
30:39.80
243
Devito, Samual
M
Orange City Univ
30:49.70
244
Jackson, Kasimar
M
Edgewater
30:51.60
245
Curtis, Nicolas
M
Orange City Univ
31:06.60
246
Ardillo, Michael
M
Mt Dora
31:18.40
247
Linares, Adam
M
Eustis
31:52.60
154
248
Cotto, Isaiah
M
Foundation Chris
31:56.50
155
249
Buckner, Brian
M
Foundation Chris
32:02.00
156
250
Davis, Cameron
M
Eustis
32:18.10
251
Perez, Angel
M
Edgewater
34:46.80
Womens 5k
Bib#
Name
Yr
School
Time
Pace
Pts
1
Lyden, Adair
W
Lake Nona
20:05.80
1
2
Schmick, Kaley
W
Cypress Creek
20:39.20
2
3
Middleton, Sierra
W
Dr Phillips
21:14.20
3
4
LaVancher, Jessica
W
South Lake (Grov
21:15.10
4
5
Gonzalez, Octavia
W
St Cloud
21:31.10
5
6
Solorzano, Karissa
W
St Cloud
21:32.00
6
7
Reyes, Valeria
W
Dr Phillips
21:52.30
7
8
Hatton, Alyssa
W
Bishop Moore
22:03.00
8
9
Halliday, Darien
W
Flagler Palm Coa
22:05.50
9
10
Miller, Grace
W
St Cloud
22:07.60
10
11
Clark, Sophia
W
Flagler Palm Coa
22:10.60
11
12
Sison, Annika
W
Dr Phillips
22:14.90
12
13
Wagner, Rylee
W
Orange City Univ
22:15.20
13
14
Flores, Megan
W
Celebration
22:18.30
14
15
Skipper, Elizabeth
W
Bishop Moore
22:20.40
15
16
Myers, Kira
W
Dr Phillips
22:30.20
16
17
Jackson, Veronica
W
Dr Phillips
22:30.60
17
18
Ivey, Jamie
W
Dr Phillips
22:31.10
18
19
Skipper, Lindsey
W
Bishop Moore
22:35.70
19
20
Davis, Josie
W
Flagler Palm Coa
22:36.80
20
21
Hurley, Samantha
W
Wekiva
22:39.80
21
22
Dolengowski, Maddie
W
Dr Phillips
22:43.40
22
23
Langworthy, Taylor
W
Orange City Univ
22:44.30
23
24
douglas, asha
W
Colonial
22:54.20
24
25
Buitrago, Daniela
W
Orange City Univ
22:57.30
25
26
Maguire, Marina
W
Cypress Creek
23:10.90
26
27
Montalvo, Devin
W
St Cloud
23:15.20
27
28
Hickman, Angela
W
Lake Nona
23:21.50
28
29
Licht, Amy
W
Colonial
23:26.00
29
30
Infantolino, Christine
W
Celebration
23:29.00
30
31
Parker, Eva
W
Orangewood Chris
23:29.60
31
32
Ouellette, Rebecca
W
Harmony
23:35.60
32
33
Napoleon, Kimberly
W
St Cloud
23:44.00
33
34
Walls, Anna
W
Flagler Palm Coa
23:44.70
34
35
Curl, Sarah
W
Lake Nona
23:47.10
35
36
Van Wart, Rachel
W
The Villages
23:52.30
36
37
Wilmeth, Sharon
W
Lake Nona
23:58.80
37
38
Job, Gerry
W
Bishop Moore
24:05.60
38
39
Brown, Becky
W
Orange City Univ
24:13.80
39
40
Moses, Ashley
W
Bishop Moore
24:16.30
40
41
DeFord, Myla
W
Flagler Palm Coa
24:23.80
41
42
Duarte, Cinthia
W
Cypress Creek
24:28.70
42
43
White, Brianna
W
South Lake (Grov
24:38.00
43
44
Smith, Emily
W
Wekiva
24:38.70
44
45
Whiffen, Katie
W
Lake Minneola
24:40.10
45
46
Schmideler, Chloe
W
Lake Nona
24:42.80
46
47
Lykins, Jessica
W
Lake Minneola
24:49.00
47
48
Woodhouse, Emily
W
Foundation
24:50.90
49
Rosado, Stephanie
W
Gateway
24:53.90
50
Marino, Brittany
W
Flagler Palm Coa
25:05.80
48
51
Trentham, Laykin
W
Orange City Univ
25:07.30
49
52
Bartel, Kayla
W
Orange City Univ
25:10.90
50
53
Stone, Sydney
W
Cypress Creek
25:11.00
51
54
Pierre, Widlene
W
Dr Phillips
25:15.80
55
Martin, Jessica
W
St Cloud
25:19.00
52
56
Eberlein, Taylor
W
The Villages
25:19.50
53
57
Behm, hayley
W
Edgewater
25:20.90
54
58
Rivera, Anabelle
W
St Cloud
25:24.80
55
59
Adair, Maria
W
Bishop Moore
25:28.40
56
60
Cordero, Lizbett
W
Cypress Creek
25:40.40
57
61
Teasley, Taylor
W
Orange City Univ
25:43.90
58
62
Allred, Amanda
W
Cypress Creek
25:44.40
59
63
Ruppert, Chloe
W
Out-of-Door Acad
25:45.10
60
64
Hall, Lexi
W
The Villages
25:51.20
61
65
Vaughn, Peyton
W
Out-of-Door Acad
25:52.20
62
66
DeVito, Francesca
W
Lake Nona
26:01.10
63
67
Buwalda, Rachel
W
Orangewood Chris
26:03.10
64
68
Sanchez, Diana
W
Lake Nona
26:05.30
65
69
Kisamore, Kendall
W
Harmony
26:12.00
66
70
Landeche, Carling
W
Out-of-Door Acad
26:14.70
67
71
Russell, Alexis
W
Orange City Univ
26:15.40
72
Stagg, Dana
W
Lake Minneola
26:17.20
68
73
Camire, Caitlyn
W
Out-of-Door Acad
26:19.20
69
74
White, Elizabeth
W
Lake Minneola
26:20.70
70
75
DiBona, Hannah
W
Bishop Moore
26:20.80
71
76
Waskiewicz, Faith
W
Lake Nona
26:25.90
77
DeSalvo-Johnson, Jada
W
Cypress Creek
26:28.00
72
78
Kurtz, Caroline
W
Edgewater
26:28.20
73
79
Barnes, Larissa
W
Harmony
26:29.40
74
80
Pooler, Mikeia
W
Orange City Univ
26:30.90
81
Yusko, Danielle
W
St Cloud
26:37.30
82
Mills, Baylee
W
Flagler Palm Coa
26:38.90
75
83
Stagg, Taylor
W
Lake Minneola
26:39.10
76
84
Barnett, Sharrika
W
Oak Ridge
26:44.40
77
85
Menzies, Aliye
W
Orangewood Chris
26:47.40
78
86
Rivers, Camryn
W
Mt Dora
26:48.20
87
Cooksey, Grace
W
Mt Dora
26:49.80
88
Ruiz, Mariah
W
Orange City Univ
26:54.50
89
Kidd, Brittany
W
Orangewood Chris
26:56.60
79
90
Buwalda, Sarah
W
Orangewood Chris
26:57.90
80
91
Jensen, Kayla
W
St Cloud
26:58.70
92
Classe, Anna
W
Orangewood Chris
27:00.70
81
93
Turbi, Abilette
W
Lake Nona
27:01.40
94
Palelis, Hannah
W
Orange City Univ
27:01.50
95
Coleman, Hannah
W
Out-of-Door Acad
27:01.50
82
96
Troell, Amy
W
Wekiva
27:02.60
83
97
Wilmeth, Vanessa
W
Lake Nona
27:04.30
98
Santiago, Suzette
W
Orange City Univ
27:08.90
99
Sleigh, Kiera
W
Bishop Moore
27:14.00
100
Lance, Joshlyn
W
Lake Nona
27:15.20
101
Murdock, Jenna
W
Flagler Palm Coa
27:17.40
102
Knox, Molly
W
Lake Nona
27:19.50
103
Petersen, Jovanna
W
The Villages
27:21.90
84
104
McMillion, Nathalya
W
Ocoee
27:25.70
105
Scott, Vonquesha
W
Ocoee
27:26.80
106
Carney, Kelsey
W
South Lake (Grov
27:33.10
85
107
Mimms, Leah
W
Oak Ridge
27:41.00
86
108
Cannon, Victoria
W
Gateway
27:45.10
109
Zwicker, Meghan
W
Bishop Moore
27:48.90
110
Gomez, Kenia
W
Colonial
27:51.70
87
111
Sozio, Tiffany
W
Orange City Univ
27:52.40
112
Lupian, Brittany
W
South Lake (Grov
27:52.80
88
113
Smith, Kelly
W
Wekiva
27:52.80
89
114
Stover, Emily
W
Lake Minneola
27:54.70
90
115
Jackson, Trevanda
W
Oak Ridge
27:57.50
91
116
Shaw, Madison
W
Out-of-Door Acad
27:57.90
92
117
Griesen, Nicole
W
St Cloud
27:57.90
118
Colbert, Ahna
W
Orange City Univ
28:00.10
119
Plaza, Laura
W
Lake Nona
28:13.50
120
Griesen, Sheila
W
St Cloud
28:22.60
121
Bond, Jade
W
Out-of-Door Acad
28:24.50
93
122
Self, Victoria
W
Foundation Chris
28:25.00
123
Carvajal, Tatianna
W
South Lake (Grov
28:25.70
94
124
Termeaux, Dina
W
Oak Ridge
28:32.10
95
125
Kjosa, Madison
W
Lake Minneola
28:32.10
96
126
Go, Hazel
W
Bishop Moore
28:32.30
127
Hickmon, Makayla
W
Cypress Creek
28:34.10
128
Donnelly, Shannon
W
Harmony
28:36.30
97
129
Bosco, Lauren
W
Edgewater
28:44.80
98
130
Castro, Ashley
W
Colonial
28:54.60
99
131
Barnes, Kaitlyn
W
Harmony
28:56.20
100
132
Whitted, Nya'h
W
Oak Ridge
28:58.00
101
133
Kurronen, Farrah
W
Harmony
29:08.70
102
134
Lange, Annika
W
Out-of-Door Acad
29:13.10
135
Tavarez, Kayla
W
The Villages
29:16.40
103
136
Barry, Rachel
W
Celebration
29:17.90
104
137
Wheeler, Jane
W
Celebration
29:20.80
105
138
Hardy, Helen
W
Edgewater
29:22.00
106
139
Guthrie, Devon
W
Edgewater
29:30.60
107
140
Herrera-Paz, Andrea
W
Mt Dora
29:31.10
141
Walton, A'Yonnie
W
Mt Dora
29:42.30
142
Doud, Victoria
W
Celebration
29:48.50
108
143
Wilcox, Stephanie
W
Edgewater
30:03.90
109
144
McNamus, Miranda
W
South Lake (Grov
30:24.40
110
145
Portes, Amy
W
Colonial
30:32.90
111
146
Eurton, Carli
W
Edgewater
30:40.60
112
147
Lopez, Lizabeth
W
Winter Haven
30:41.90
148
McCain, Kelly
W
Edgewater
30:46.40
149
Clyne, Abby
W
Orangewood Chris
31:08.60
113
150
Patton, Aiesha
W
Ocoee
31:09.10
151
Avonce, Angela
W
Lake Nona
31:10.60
152
Wise, Rachel
W
Orangewood Chris
31:14.50
153
Thomas, Alyssa
W
Orange City Univ
31:19.00
154
Holbrook, Hannah
W
Lake Minneola
31:23.30
155
Silba, Makayla
W
Lake Minneola
31:39.40
156
Catrett, Brooke
W
Winter Haven
31:45.90
157
Self, Kristen
W
Foundation Chris
31:58.00
158
Williams, Anna-Marie
W
Edgewater
32:05.70
159
Sokoloski, Alyssa
W
Lake Minneola
32:05.90
160
Lopez, Xochitl
W
Gateway
32:08.20
161
DeJesus, Julie
W
Flagler Palm Coa
32:12.10
162
Dunn, Megan
W
Lake Nona
32:17.30
163
Hinz, Rebekah
W
Bishop Moore
32:38.90
164
Zvarych, Tina
W
Orange City Univ
32:40.50
165
Vial, Jovanna
W
The Villages
32:55.70
114
166
Corner, Jessica
W
Orange City Univ
33:12.20
167
Martinez, Geomari
W
South Lake (Grov
33:15.00
115
168
Hassel, Morgan
W
Foundation
33:22.30
169
Redington, Lauren
W
Out-of-Door Acad
33:23.40
170
Rodgers, Rachel
W
Out-of-Door Acad
33:24.50
171
Maple, Tracy
W
Eustis
33:48.10
172
Valdez, Jenny
W
Eustis
33:49.40
173
Johnson, Chantel
W
Oak Ridge
34:15.20
116
174
Self, Vanessa
W
Foundation Chris
34:27.00
175
Boomhower, Jessica
W
Lake Nona
34:34.00
176
Laffitz, Dalina
W
Gateway
34:41.20
177
White, Brook
W
Orange City Univ
34:53.80
178
Vega, Kathy
W
Winter Haven
35:04.90
179
Lehm, Alexis
W
Orange City Univ
36:26.80
180
Ramirez, Krystal
W
Lake Nona
36:35.80
181
Gokey, Mackenzie
W
Lake Minneola
36:53.90
182
Hutchings, Amanda
W
The Villages
37:34.40
117
183
Moore, Tianni
W
Lake Nona
37:46.40
184
Ozuna, Karla
W
South Lake (Grov
37:50.40
185
Dorcely, Naromie
W
Oak Ridge
37:53.50
118
186
Williams, Adena
W
Oak Ridge
38:06.00
187
Gideon, Shauna
W
Orangewood Chris
38:41.70
188
Hatfield, Dakota
W
Orange City Univ
40:06.00
189
Gaeth, Kaleena
W
Wekiva
40:37.30
119
« Videos attached to Meet: »
Adair Lyden Lake Nona 1st - Edgewater Invitational 2013
Jean D'Haiti 7th officially - Edgewater Invitational 2013
Kaley Schmick Cypress Creek 2nd - Edgewater Invitational 2013
Race Footage Boys /Girls Combined - Edgewater Invitational 2013
Click here
for full results.
Hashtags
#distancepreps
More videos
Coach Hickey Edgewater Invitational post race - Edgewater Invitational 2013
Adair Lyden Lake Nona 1st - Edgewater Invitational 2013
472 shares:
Edgewater Invitational
,
Bishop Moore Catholic High School Track & Field and Cross Country - Orlando, Florida
,
Celebration High School Track & Field and Cross Country - Celebration, Florida
,
Colonial High School Track & Field and Cross Country - Orlando, Florida
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Edgewater Invitational
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2013
1
11
1
Hashtags
#distancepreps
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!